Category Archive blog

Kominek w Programie Czyste Powietrze

Zagadnienie kominka w Programie Czyste Powietrze, pomimo zmian Programu w styczniu 2019 roku w dalszym ciągu nasuwa wiele wątpliwości i różnych możliwości interpretacji. Jednym ze źródeł ciepła dla ogrzewania naszego domu może być kominek, może on także spełniać funkcję rekreacyjną, dogrzewając na ogół salon w którym jest posadowiony. Na potrzeby wniosku Czyste Powietrze mamy do czynienia w pierwszym przypadku ze źródłem ciepła na paliwo stałe, w drugim przypadku kominek nie jest źródłem ciepła.

Więcej

Terminy w Programie Czyste Powietrze

Złożenie wniosku w Programie Czyste Powietrze to już sukces, ale to nie pieniądze na naszym koncie. Po pierwsze trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać, czekać aż nasz wniosek zostanie sprawdzony i zostaniemy zaproszeni do podpisania umowy. Ile będziemy czekać? Zgodnie z Regulaminem konkursu Wojewódzki Fundusz na rozpatrzenie wniosku w Programie Czyste Powietrze ma 3 m-ce. Tak mówi teoria, ale z uwagi na to, że nabór wniosków jest od niedawna, pierwsze wnioski mogę być rozpatrywane dłużej.

Więcej

Program Czyste Powietrze na skróty (cz. 1)

Od 19 września 2018 roku, w ramach Programu Czyste Powietrze rozpoczął się nabór wniosków dla osób, które są właścicielami domów jednorodzinnych. Wysokość dofinansowanie dotacją uzależniona jest od uzyskiwanych dochodów na członka gospodarstwa domowego. Więcej