Terminy w Programie Czyste Powietrze

Terminy w Programie Czyste Powietrze

Złożenie wniosku w Programie Czyste Powietrze to już sukces, ale to nie pieniądze na naszym koncie. Po pierwsze trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać, czekać aż nasz wniosek zostanie sprawdzony i zostaniemy zaproszeni do podpisania umowy. Ile będziemy czekać? Zgodnie z Regulaminem konkursu Wojewódzki Fundusz na rozpatrzenie wniosku w Programie Czyste Powietrze ma 3 m-ce. Tak mówi teoria, ale z uwagi na to, że nabór wniosków jest od niedawna, pierwsze wnioski mogę być rozpatrywane dłużej.

Termin rozpatrzenia wniosku Czyste Powietrze – 3 miesiące.

Termin rozpoczęcia robót – zaczynamy zakupy, montaż, zbieramy faktury, czy czekamy na podpisanie umowy?

  1. ZŁOŻYLIŚMY JUŻ WNIOSEK CZYSTE POWIETRZE – śmiało możemy realizować to, co zaplanowaliśmy we wniosku Czyste Powietrze. Możemy nawet zakończyć prace przed podpisaniem umowy.
  2. MAMY ZAMIAR ZŁOŻYĆ WNIOSEK DO 30.06.2019 R. – śmiało możemy realizować to, co podlega dofinansowaniu i co zapiszemy we wniosku Czyste Powietrze. Nie możemy jednak zakończyć prac przed datą złożenia wniosku Czyste Powietrze.
  3. MAMY ZAMIAR ZŁOŻYĆ WNIOSEK ale dopiero po 30.06.2019 R. – STOP!!!! Składamy wniosek Czyste Powietrze i czekamy na podpisanie umowy. Po podpisaniu umowy realizujemy zadanie i zbieramy faktury.

Termin zakończenia zadania

Termin zakończenia zadania został określony we wniosku Czyste powietrze, a następnie pojawi się w treści umowy. Terminu musimy dotrzymać lub w wypadku sytuacji awaryjnej wnioskować o aneksowanie umowy z Wojewódzkim Funduszem. Potwierdzeniem nieprzekroczenia terminu zakończenia będzie data ostatniej faktury dotyczącej wydatków wskazanym we wniosku Czyste Powietrze.